Jak poprawić wygląd blizn?
7 maja 2021W tym tygodniu chciałabym omówić coś, co bardzo interesuje wiele osób, zarówno młodych jak i starszych, a mianowicie leczenie blizn. Wielu z moich pacjentów uważa, że bardzo trudno jest...
Kobiety marzą o młodym wyglądzie i cerze wolnej od zmarszczek bez względu na to, w jakim są w danym momencie wieku. Nie ograniczają się przy tym wyłącznie do marzeń chętnie chwytając się różnych sposobów po to tylko, aby zatrzymać czas, który upływa nieubłaganie. Istnieje wiele zabiegów, które mogą przybliżyć je do tego celu, a obecnie największą popularnością cieszą się te, które wykorzystują botoks.
Warto zatem przyjrzeć się bliżej substancji, która przez wiele osób jest ciągle uznawana za tajemniczą. Panie sięgają po tego rodzaju rozwiązanie w różnym wieku, zwykle jednak zaczynają się nim interesować po swoich trzydziestych urodzinach. Nic w tym jednak dziwnego, właśnie w tym okresie znać o sobie dają bowiem pierwsze zmarszczki mimiczne, które są konsekwencją grymasów, jakie zwykle towarzyszą emocjom.
Największy problem wiąże się z włóknami kolagenowymi, których zadaniem jest podtrzymywanie skóry twarzy. Te stają się jednak coraz słabsze, a tym samym tracą na elastyczności przez co dochodzi do pogłębienia się zmarszczek. Proces ten jest nieuchronny i nie można się mu przeciwstawić nawet dbając o siebie, dobrze się odżywiając i pamiętając o tym, jak ważna jest rola aktywności fizycznej w naszym życiu. Owszem pomagają zarówno masaże, jak i kosmetyki, problem z ich działaniem polega jednak na tym, że jest ono jedynie krótkotrwałe.
Botoks, który jest reklamowany jako rozwiązanie tego problemu, jest toksyną, za wytwarzanie której odpowiada beztlenowa bakteria jadu kiełbasianego. W medycynie nie jest ona zresztą niczym nowym, powszechnie stosuje się ją bowiem choćby przy leczeniu tików, przykurczów mięśni, a nawet zeza. Od lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku botoks jest jednak obecny również w medycynie estetycznej i nie można nie zgodzić się z tym, że jego kariera jest oszałamiająca. Do jego wstrzykiwania zwykle wykorzystuje się cienką strzykawkę, jeszcze przed zabiegiem określa się przy tym, w jaki mięsień ma być dany zastrzyk. Sam botoks ma za zadanie blokowanie przesyłania bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni, co sprawia, że stają się one rozluźnione, a skóra ulega wygładzeniu.
Niestety, ciągle mamy do czynienia z procesem odwracalnym, botoks zwykle nie działa więc dłużej niż przez dziewięć miesięcy. Botoks zasługuje na zainteresowanie również dlatego, że ma szereg zastosowań. Zwykle korzysta się z niego w celu wygładzenia zmarszczek na czole, choć sprawdza się także w odniesieniu do kurzych łapek i linii pojawiającej się między brwiami. Botoks prowadzi też do wygładzenia bruzd na szyi, może też przeciwdziałać opadaniu skóry w kącikach ust.
Komentarze