Rozstępy po ciąży - powstawanie, zapobieganie, usuwanie
11 stycznia 20181. Rozstępy po ciąży – powstawanie Pojawienie się rozstępów będzie to związane z zakłóceniem pracy komórek produkujących w naszej skórze kolagen i elastynę. Dzięki tym...
Laserowe usuwanie rozstępów zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że może nam pomóc w wyeliminowaniu rozstępów znajdujących się na całym ciele, a nie tylko na brzuchu oraz udach. To także wyjątkowo popularna forma pozbywania się rozstępów, co nie powinno stanowić dla nikogo zaskoczenia, jeśli weźmie się pod uwagę jej skuteczność.
Niestety, choć mamy do czynienia z zabiegiem, pod adresem którego kierowanych jest wiele ciepłych słów, należy liczyć się z tym, że nie każdy może się mu poddać. Przeciwwskazaniem są zarówno choroby nowotworowe, jak i cukrzyca, opryszczka, skłonność do blizn, a nawet świeża opalenizna.
Zabieg polega na pozbywaniu się cienkich warstw skóry znajdujących się wokół rozstępów. Owszem, ten sam efekt można osiągnąć decydując się na wycięcie chorej skóry, laser wydaje się jednak rozwiązaniem skuteczniejszym z uwagi na to, że zaburza molekularne wiązania w tkance, a to prowadzi do zjawiska jej ablacji. Już po zabiegu skóra goi się szybko, a tam, gdzie wcześniej znajdowała się skóra z rozstępami, pojawia się nowa – zdrowa. Laser pozwala na złuszczanie starego naskórka poprzez impulsy, jakie wysyła w kierunku kobiecego ciała. To właśnie one przyczyniają się do tego, że pobudzane są procesy odnowy skóry, a co za tym idzie, skóra właściwa może się regenerować. Laser może być wykorzystywany za pośrednictwem techniki frakcyjnej oraz dermabrazji. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z całkowitym złuszczeniem naskórka.
Efekt zabiegu nie zawsze są takie same. Zwykle wpływ na nie ma stopień zaawansowania rozstępów, a także to, jak długo już istnieją. Im są one starsze i poważniejsze, tym trudniejsze staje się ich usuwanie. Niestety, decydując się na zabieg należy liczyć się z tym, że jedna sesja może nie okazać się wystarczająca. Zazwyczaj zaleca się, aby było ich przynajmniej dziesięć, wtedy bowiem możemy mieć pewność, że w pełni wyeliminujemy problem. W skrajnych przypadkach nawet cała seria zabiegów może okazać się zresztą niewystarczająca.
Tuż po zabiegu należy liczyć się z tym, że nasza skóra będzie nie tylko zaczerwieniona, ale i wrażliwa. Nie może być jednak inaczej, skoro doszło do usunięcia jej chorych warstw. Może zdarzyć się i tak, że pojawią się na niej pęcherze oraz inne oznaki kojarzone zazwyczaj z poparzeniem, nawet w takim przypadku nie trzeba jednak obawiać się, te bowiem nie utrzymują się zbyt długo. Proces gojenia się może trwać nawet kilka tygodni, choć zwykle już po kilku dniach można liczyć na jego zakończenie. Decydując się na zabieg warto wybrać gabinet z doświadczeniem, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania.
Komentarze