Tatuaże - wszystko co musisz wiedzieć o ich usuwaniu
17 stycznia 2018Może się tak zdarzyć, że trwała pamiątka na naszej skórze jaką jest tatuaż robi się dla nas uciążliwa. Wzór nam się nie podoba, zmienia się gust, tusz zaczyna blaknąć z biegiem...
Zdarza się, że pod wpływem impulsu oraz najnowszych trendów mody decydujemy się na tatuaż a potem będziemy tego kroku żałować. Bywa również tak, że tatuaż nie jest udany i dlatego chcemy się go jakoś pozbyć ponieważ zamiast zdobić to zaczyna szpecić. Zazwyczaj jednak z czasem przekonujemy się, że tatuaż z którego byliśmy dumni nie będzie już pasował do naszego stylu i osobowości.
W każdej sytuacji najlepiej wybrać usuwanie tatuażu. Dzięki temu zabiegowi pozbyć się można wątpliwej ozdoby szybko oraz w bezpieczny sposób.
Laser stosowany w czasie zabiegu usuwania tatuaży będzie emitował krótkie impulsy światła, które są pochłaniane przez poszczególne barwniki jakie ma tatuaż. Fale o różnej długości są pochłaniane przez różne barwy. To, że barwnik przyjmie światło doprowadza do rozerwania go na małe cząsteczki, które potem są usuwane przez układ immunologiczny. Laserowe usuwanie tatuażu jest utrudnione w przypadku tatuażu o barwie żółtej, białej różowej, pomarańczowej czy fioletowej. Eliminować można zarówno profesjonalne jak i amatorskie tatuaże, które zostały zmienione na skutek przebycia urazu.
Laserowe usuwanie tatuażu to przynajmniej kilka sesji z użyciem lasera. Ilość zabiegów jest uzależniona od wielkości a także głębokości tatuażu czy zastosowanych barwników, gęstości barwnika czy koloru skóry. Ma znaczenie również indywidualna reakcja na laser. Laserowe usuwanie wiąże się z małym bólem, ale raczej nie jest stosowane znieczulenie. Pod wpływem lasera będzie dochodziło do lekkiego uszkodzenia naskórka, z czasem zmienia się to w strupy. Po zabiegu miejsce smaruje się antybiotykiem i nakłada opatrunek.
"Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg bezpieczny a zarazem bardzo precyzyjny. Nie można powiedzieć, że należy do grupy zabiegów przyjemnych i bezbolesnych, jednak delikatny ból i pieczenie, które odczuwa pacjent w trakcie zabiegu eliminowane są dzięki wykorzystaniu systemu chłodzącego skórę" - źródło: klinikamurano.com.
Laserowe usuwanie tatuażu nie jest to zabieg dla każdego. Nie powinny się poddawać mu osoby, których skóra będzie podatna na pojawienie się blizn, osoby z chorobami tkanki łącznej czy takie, które stosują leki lub mają ciemną karnację. Również zbyt duża powierzchnia tatuażu może sprawić, że wykonanie zabiegu nie będzie możliwe.
Problemy jakie mogą się po takim zabiegu pojawić to reakcje alergiczne, infekcje bakteryjne, zmiana koloru tatuażu, odbarwienia i przebarwienia, pojawienie się blizn, bliznowców, zmiana tekstury skóry. Osoby, które poddały się zabiegowi muszą pamiętać, że nie wolno drapać strupów, ponieważ wtedy doprowadzi się do pojawienia się blizn. Można stosować natłuszczanie skóry, może być również wskazana maść z antybiotykiem.
Komentarze